Çarşamba, Nisan 10, 2024

Bitcoin Yorum

Kripto Analiz Haber Altcoin

Altcoin

Cardano (ADA) coin nedir, neden yükseliyor? Cardano (ADA) Coin yorum ve grafiği!

CARDANO (ADA) COİN NEDİR?

Cardano (ADA) merkeziyetsiz bir platform olarak, karmaşık programlanabilir değer transferlerinin güvenli ve ölçeklendirilebilir bir şekilde gerçekleşmesine imkan tanıyor. Charles Hoskinson tarafından kurulan platformun geliştirilmesine 2015 yılında başlandı. Piyasaya sunulmadan önce 2017’de bir ICO’da yaklaşık 60 milyon dolar topladı. Hoskinson ayrıca Ethereum‘un kurucularından biri olarak biliniyor.

Cardano iddiaya göre bilimsel bir felsefeden evrilen ve araştırmaya öncelik tanıyan bir yaklaşımla geliştirilen ilk blockchain niteliği taşıyor. Cardano ayrıca Haskell programlama dilinde kodlanan ilk blockchain’ler arasında yer alıyor. Cardano, geçmişte geliştirilmiş olan tüm protokollerden daha gelişmiş özellikler hedefleyen bir akıllı sözleşme platformu geliştiriyor. Geliştirme ekibi, dünyanın dört bir yanından kolektif biçimde çalışan uzman mühendis ve araştırmacılardan oluşuyor. Protokolün, endüstrideki en titiz akademik ve ticari yazılım standartlarıyla geliştirilen esnek ve ölçeklenebilir bir katmanlı blockchain yazılım yığınına sahip olduğu belirtiliyor.

Cardano’nın kullanacağı demokratik yönetişim sistemi, projenin zamanla evrim geçirmesine olanak tanırken, kendi kendini fonlayacak hazine sistemiyle de sürdürülebilirlik sağlayacak.

Her dönemin sıralı düzende birçok kod sürümü üzerinde geliştirilecek ve desteklenecek kendi özel fonksiyonları olsa da; tümünün gelişimi farklı sistemler üzerinde, paralel ve eşzamanlı olarak devam ediyor.

Cardano, blockchain’de herkese açık biçimde kaydedilen ADA işlem geçmişinin kullanıcılar tarafından da kontrol etmesini sağlayan kendi blok gezginine sahiptir..

Cardano Madenciliği ve Cardano Stake Nasıl Yapılır?

İlgini Çekebilir  Dogecoin (DOGE) Yengeç Piyasasından Kurtulmayı Başarabilir mi? - Altcoin Analiz Bitcoin Yorum

Cardano, Bitcoin’in aksine bir iş ispatı blockchain’i üzerinde çalışmıyor. Cardano, Ouroboros olarak bilinen, genel pay ispatı algoritmalardan çok daha spesifik bir yöntemle çalışan bir pay ispatı algoritmasına sahip. Ouroboros, zaman dilimlerini, “devre” (epoch) olarak adlandırılan parçalara ayırıyor. Bunu çalışmada mesai saatlerine benzetmek de mümkün. Her devre, Cardano blockchain’inde blokları yaratmak ve doğrulamakla görevli, seçilmiş bir zaman slotu lideri tarafından yönetiliyor. Bir slot lideri, bir devrede bloklarının %50 veya daha fazlasının üretmesi şartıyla eğer devresinde bir işlem blokunu yaratmazsa, sıra bir sonraki slot liderine geçiyor. Bloklardaki işlemler, slot liderleri tarafından üretilmelerinin ardından paylara bağlı olarak seçilen girdi doğrulayıcıları (input endorser) tarafından onaylanıyor.

Cardano blockchain’inde görev alanlara verilen ödüller üç paydaş arasında dağılıyor; girdi doğrulayıcılar, çok taraflı bilgi işlem paydaşları ve ve zaman slotu liderleri.

Cardano staking, yol haritasında bulunan Shelley döneminin bir özelliğidir. Mayıs 2020’de aktif hale gelen Shelley Teşvik Testneti, ADA sahiplerinin kendi paylarını devrederek ya da pay havuzu (stake pool) işleterek ödül kazanmalarını sağlıyor.

Cardano (ADA) Nasıl Satın Alınır?

Bu dijital para birimini destekleyen herhangi bir kripto borsasından ADA satın alabilirsiniz. Bu kripto para birimi için en son borsaların listesi ve işlem çiftleri için piyasa çiftleri sayfamızı ziyaret edin. ADA, borsada veya bir depolama cüzdanında saklanabilir.

Son zamanlarda ADA ve DOT için BTC varlıklarını elden çıkarma sözü veren kripto para odaklı fon olan FD7 Ventures, Polkadot ve Cardano ekosistemlerinde çalışan ekiplere yapılan yatırımlara odaklanan 250 milyon dolarlık bir mikro fon kurdu.

FD7, DOT ve ADA için Hindistan’a gidiyor

BAE’nin Dubai şehrinde bulunan FD7, yönetim altında 1 milyar doların üzerinde varlığa (AUM) sahip kripto odaklı bir yatırım fonudur.

İlgini Çekebilir  Kabile (TRIBE) Fiyat Tahmini – 2024, 2025, 2030 - Altcoin Analiz Bitcoin Yorum

Cardano (ADA) Analiz

Cardano (ADA) Fiyat analizini yapmak için grafik kullanmak en bilinen yöntemler arasında yer alıyor. Grafikleri takip ederek sizde Cardano (ADA) hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Cardano (ADA) grafik çalışmalarımız en çok sorulan kripto sorularına cevap vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Cardano (ADA) Yorum

Cardano (ADA) yorum ve analizleri yatırım tavsiyesi içermez. Cardano (ADA) grafik üzerindeki çizimler en çok bilinen tekniklerden alınarak kullanılmıştır. Cardano (ADA) yorum yapmak biraz da sizin aldığınız ve sattığınız yer ile ilgilidir.

Cardano (ADA) Uzman Yorumları

Cardano (ADA) analiz talebinizi mail adresiniz ile birlikte aşağıya yoruma yazın. Uzmanlarımız maliyet odaklı teknik analiz ile cevap versin.

Bu kriptoyu Kucoin Borsasından almak için Tıklayın

x

Bir yanıt yazın

Sıkça Sorulan Sorular

Cardano (ADA) Kısa vade durumu için yukarıdaki 4 saatlik grafiği inceleyiniz.

Cardano (ADA) Fiyat bilgisi için grafikleri incelemeniz gerekiyor.

Cardano (ADA) Kripto para borsalarından hesap açarak koin alabilirsiniz. BTCTürk ve Binance en çok bilinen borsalardır.

Cardano (ADA) için coinin yukarıdaki günlük grafiğinde kanalı takip edin.

Cardano (ADA) için coinin yukarıdaki aylık grafiğinde direnci takip edin.

Cardano (ADA) uzun vade için coinin yukarıdaki haftalık grafiğinde direnci kırmasını takip edin.

Cardano (ADA) durumu için yukarıdaki saatlik grafiğinde destek noktasını takip edin.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com